• LT

  Įdomūs pranešimai, džiugi žinia – konferencijoje ir anšlagas prie Rožinio autobusiuko

  2019 05 08

  Lazdijų viešojoje bibliotekoje vyko konferencija ,,Kovoje prieš vėžį kiekvienas galime daug”, kurią organizavo Lazdijų visuomenės sveikatos biuras. Joje dalyvavo nemažai rajono gyventojų, tarp jų – didelis būrys asociacijos ,,Onkologinė savigalba Lazdijuose” narių.
  Susirinkusius muzikiniu kūriniu pasveikino Lazdijų meno mokyklos smuikininkių ansamblis (mokytoja Diana Klemkaitė). Lazdijų visuomenės sveikatos biuro direktorė Ramutė Kunigiškienė konferencijos dalyviams pranešė džiugią naujieną. Kauno klinikose besigydantys onkologiniai pacientai, nesant vietos ligoninėje, galės nemokamai apsistoti svečių namuose ir klinikose gauti reikiamą gydymą. Svečių namuose apsistoję asmenys galės pasinaudoti nemokamai medicinos psichologų, dvasininkų, socialinių darbuotojų ir kaniterapijos specialistų paslaugomis. Prieš vykstant reikia suderinti tel.: +37068642377. Apgyvendinimo paslaugomis ir nemokamais pusryčiais pasirūpins Onkopsichosocialinės pagalbos tarnyba. Tokiu būdu sergantiems žmonėms
  nereikės atidėti gydymo ilgesniam laikui. Jie iškart galės griebti jautį už ragų. R. Kunigiškienė priminė legendą apie tai, kaip Dievas iš molio nulipdė žmogų, o jam liko gabalėlis molio. Dievas klausė žmogaus, ką iš jo dar nulipdyt? Žmogus paprašė nulipdyti laimę. Tada Dievas į jo delną įdėjo molio gabaliuką, kad pats žmogus nusilipdytų savo laimę. Ji visiems linkėjo sveikatos ir būti laimingiems.
  Rajono savivaldybės gydytoja Lina Džiaukštienė perdavė susirinkusiems rajono merės Ausmos Miškinienės sveikinimus, dėl svarbių priežasčių negalėjusios dalyvauti konferencijoje. Sakė, kad sergantieji kuo daugiau skirtų meilės ir kitiems, ja besidalindami, ir patys bus laimingi.
  Konferencijos dalyviai galėjo klausytis keturių lektorių pranešimų, užduoti jiems rūpimus klausimus. Apie Fizinio aktyvumo svarbą sergant lėtinėmis ligomis kalbėjo fizinio aktyvumo specialistė, trenerė, Lietuvos trišuolio absoliuti
  rekordininkė Virginija Petkevičienė Savo, kaip pacientės, ypač jautrią istoriją pristatė Gyvensenos medicinos specialistė, socialinių grupių, skirtų sergantiems lėtinėmis ligomis, įkūrėja Giedrė Alinauskaitė-Strumilienė. Ji akcentavo, kad gyvensenos keitimas – tai buvo
  sprendimas, pakeitęs jos gyvenimą. Lietuvos nutukimo asociacijos prezidentė doc. dr. Auksė Domeikienė dalyvius
  supažindino su dažniausių moterų onkologinių susirgimų prevencija. Apie maisto įtaką sveikatai kalbėjo Virginijus Šaulys, Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) projektų koordinatorius, renginių organizavimo vadovas.
  Į Lazdijus atriedėjęs Rožinis autobusiukas sulaukė tikro anšlago. Prevenciškai pasitikrinti krūtis panoro daug moterų – apie 80. Nemažai iš jų neturėjo galimybės patekti pas atvykusius medikus, nes buvo neužsiregistravusios, todėl sakė labai laukiančios antrojo Rožinio autobusiuko medikų vizito.

  Dalia Juknevičienė

  Šrifto dydis