• LT

  Rudeninė laukinių gyvūnų vakcinacija nuo pasiutligės

  2020 10 21

  Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) informuoja, kad nuo š. m. spalio 2 d. Lietuvoje Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) pradėjo vykdyti laukinių gyvūnų vakcinaciją nuo pasiutligės. Esant palankioms meteorologinėms sąlygoms, planuojama rudeninę laukinių gyvūnų vakcinaciją nuo pasiutligės baigti gruodžio mėnesio pabaigoje.

  Laukinių gyvūnų vakcinacijai naudojami jaukai su vakcina “Lysvulpen” – gyva peroralinė suspensija, kuri registruota Lietuvos Respublikoje. Detalų vakcinos aprašą galima rasti VMVT interneto svetainėje, adresu http://vetlt1.vet.lt/vr/pdf/RV0942.pdf. Jaukai su vakcina mėtomi pasienyje su kaimyninėmis šalimis – Lenkijos ir Baltarusijos respublikomis. Viename kvadratiniame kilometre bus išmėtyti ne mažiau kaip 25 jaukai su vakcina nuo pasiutligės. Iš viso Lietuvos teritorijoje bus išmėtyta apie 505 000 jaukų.

  Atkreipiame dėmesį, kad radus jaukus – jų negalima liesti. Jeigu vakcina atsitiktinai patenka ant odos, nedelsiant reikia ją nuplauti su dideliu kiekiu vandens ir muilu, bei nedelsiant kreiptis į gydymo įstaigą. Gydytojas, įvertinęs galimą užsikrėtimo riziką, spręs dėl asmens skiepijimo nuo pasiutligės. Jeigu jaukai aptinkami prie gyvenamųjų namų, apie tai nedelsiant pranešti teritorinei VMVT.

  Šrifto dydis