„SVEIKAS MAISTAS ŠIANDIEN – SVEIKAS MOKINYS RYTOJ“

2019 10 22

Spalio 14 dieną Kučiūnų mokykloje vyko renginys „Sveikas maistas šiandien – sveikas mokinys rytoj“, skirtas Pasaulinei sveiko maisto dienai paminėti. Jame dalyvavo 1 – 4 klasių mokiniai ir jų mokytojos.

Sveika mityba yra vienas iš svarbiausių veiksnių, įtakojančių žmogaus sveikatą. Subalansuota mityba – kai vaikas gauna visų jo organizmui reikalingų maisto medžiagų. Aiškinomės kokie yra pagrindiniai sveikos mitybos principai. Tai yra: valgyti kuo įvairesnį maistą, nepamiršti pusryčių, vengti užkandžių ir greito maisto, valgyti daugiau vaisių ir daržovių, saikingai vartoti cukrų. Mokiniai iš savo atneštų vaisių ir daržovių suruošė sveikuolišką stalą ant kurio puikavosi raudonskruosčiai obuoliai, kriaušės, kopūstas, morkos, vynuogės, spanguolės, saldžios ir karčios paprikos, svogūnas, česnakas ir daug kitų daržovių bei vaisių.

Su mokiniais išsiaiškinome, kokių vitaminų ir kitų maistingų medžiagų mes gauname valgydami daržoves ir vaisius. Po to vaikai užrištomis akimis skanavo ir turėjo atspėti, koks tai vaisius ar daržovė. Pamokos pabaigoje mokiniai atliko praktinius darbelius: „Vitaminų pilnas daržas“,  „Valgome daržoves“, „ Sujunk daržovių puseles ir perskaityk žodžius“.

Ilgosios pertraukos metu mokiniai vaišino vyresnių klasių mokinius ir mokytojus daržo bei sodo gėrybėmis.

 

Visuomenės sveikatos specialistė D. Brusokienė